Gydymo eiga

Pirmos konsultacijos su gydytoju neurochirurgu metu dėl operacijos gama peiliu, jums bus paaiškinta planuojamos procedūros eiga, trukmė, buvimo ligoninėje trukmė, nurodyta procedūros data ir laikas.

Dieną prieš suplanuotą procedūrą Neurochirurgijos klinikos registratorė susisieks su jumis ir paprašys patvirtinti, kad tikrai atvyksite į operaciją, taip pat atsakys į jums rūpimus klausimus.

Nepilnamečiams ir suaugusiems žmonėms sedacijos įprastai nereikia ir pacientai tą pačią dieną gali vykti namo. Mažesniems vaikams procedūros metu taikoma sedacija (pacientas užmigdomas, jog nejudėtų visos procedūros metu), tačiau jau kitą parą pacientai gali vykti namo.

Atvykus į Neurochirurgijos kliniką, jūs būsite užregistruoti ir palydėti į palatą.

Su savimi turėkite savo ligos istoriją, kraujo tyrimų rezultatus, radiologinius vaizdus.

Prieš procedūrą planuojamą gydymo eigą dar kartą aptarsite su gydytoju neurochirurgu.

Prieš gydymą jums bus uždėtas stereotaksinis rėmas. Ši procedūra trunka apie 5-10 min. Rėmą vietinėje nejautroje jums uždės gydytojas neurochirurgas. Suleidus anestetikų (nuskausminamųjų), prie kaukolės bus pritvirtintas aliuminio konstrukcijos rėmas. Procedūros metu gali būti juntamas nedidelis spaudimo jausmas. Stereotaksiniu rėmu galva fiksuojama vienoje padėtyje atliekant radiologinius tyrimus ir procedūros metu. Tai leidžia nustatyti tikslią patologijos vietą koordinačių sistemoje ir užtikrinti norimą tikslumą.

Po rėmo uždėjimo jums bus atliekami galvos magnetinio rezonanso, galvos kompiuterinės tomografijos ar angiografijos tyrimai.

Per ateinančias 1-4 val. bus atliekamas gydymo planavimas. Gydytojai nuspręs, kurios sritys kokiomis dozėmis bus gydomos. Tuo metu jūs galėsite laukti palatoje.

Suplanavus gydymą, būsite paguldytas ant gama peilio aparato stalo. Jums patogiai įsitaisyti padės personalas ir specialų rėmą pritvirtins prie stalo. Gydymo komanda paliks patalpą, tačiau su jais galėsite bendrauti mikrofonų ir kamerų pagalbą bei išsakyti savo pageidavimus viso gydymo metu. Stalas su jumis lėtai judės į aparatą, tačiau negirdėsite jokių papildomų erzinančių garsų. Procedūros metu galėsite snausti ar klausyti atsivežtą mėgstamą muziką. Baigus gydymą, stalas išvažiuos ir personalas padės jums atsikelti nuo stalo. Stereotaksinis rėmas bus nuimamas. Mes jus palydėsime į palatą, kurioje praleisite nuo 30 min. iki 1 val.

Radiochirurgija gama peiliu dažniausiai atliekama vieną kartą. Procedūros trunka nuo 15 min. iki valandos ar daugiau. Ši procedūra gali būti taikoma suaugusiems ir vaikams.

Jeigu reikės kartoti procedūrą gama peiliu, gydymas bus planuojamas etapais kelis dienų ar savaičių laikotarpyje. Tokių atveju naudosime ne stereotaksinį rėmą, o specialią kaukę.

Biologinis spindulių sukeltas poveikis yra lėtas ir švelnus, todėl po procedūros pacientas gali greičiau grįžti į kasdienį gyvenimą.